Psychohygiena pod maskou etanolu!

Autor: Viktória Dušecinová | 19.3.2013 o 18:57 | (upravené 20.3.2013 o 10:33) Karma článku: 5,17 | Prečítané:  428x

Pivo, víno, tvrdý alkohol... jedni ho nenávidia, iným pomáha existovať! Najlepší priatelia človeka či verejní nepriatelia celej spoločnosti?

 

Štve nás vláda, štvú nás ľudia, štve nás celý svet! Ruku na srdce! Koľkí z vás si aspoň raz do mesiaca povedia : ,, Dnes sa idem ožrať!“ Ó, áno, je nás veľa. Každodenné problémy, starosti, nečakané situácie a ohromujúce udalosti. To všetko každého vždy psychicky vyčerpá. Niekedy to vyšťaví natoľko, že jediným možným riešením je (ne)nútený výjazd do ulíc. Zavrieť problémy doma a vyraziť do mesta s čistým štítom a prázdnou hlavou. Jediným cieľom je užiť si večer.  Pár telefonátov a vhodná spoločnosť je vybavená. Už sa iba pohodlne usadiť na barovú stoličku a predstavenie môže začať.
Jeden panák, druhý, tretí a jazyk sa rozuzluje. Zrazu etanol s tequilovou príchuťou umocňuje túžbu sa vyrozprávať.  Najprv vedia o našich problémoch priatelia. Tí, rovnako podgurážení usilovne prikyvujú hlavami. Po šiestom kopnutí poldeca je informovaný aj barman a ostatní prísediaci. Sťažujeme sa na život, na nedostatok peňazí ( aj napriek tomu, že na chlast sa stále nájde) i na príliš emancipovanú ženu či necitlivého chlapa. Každopádne sa dotackáme domov a ráno je okrem dôverne známej opice prítomné aj to nevysvetliteľné okno.
Je jasné, že žalúdok nás deň po fláme nenávidí, no duša je dočasne uspokojená, pretože etanol svoju funkciu verejnej psychohygieny splnil stopercentne. Určite sa nájde veľa neprajníkov tejto očistnej seansy, rovnako ako sa nájde veľa jej fanúšikov.
Bez ohľadu na názor tu platia dva protipólne výroky:
1. Všetkého veľa škodí.
2. Čo ma nezabije to ma posilní.

Tak sa očisťujte, pripíjajte, vyrozprávajte, no nezabúdajte pritom na svoje i verejné blaho a slušné mravy rokmi vštepované rodičmi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?

TECH

Nemecký fúzny reaktor je o krok bližšie k spusteniu

Do troch rokov chcú udržať skutočnú fúznu reakciu.


Už ste čítali?